Politsei

Küsimus: Mis põhjustel võib politsei sõiduki kinni pidada ja kas peab põhjust ka selgitama?24.11.2017

Kui ma sõidan autoga ja järgin kõiki seadusi, kuid politsei pöörab otsa ümber ja peab mind kinni aga kinnipidamise põhjust ei öelda. Mis põhjustega võib mind kinni pidada, mida nad on kohustatud ütlema? Ja kas on mul õigus keelduda toimingutest?

Vastus: Andero Sepp, veebipolitseinik, Politsei- ja Piirivalveamet, www.politsei.ee

Tere

Jah, patrull peab selgitama peatamise põhjust. Õigust peatumismärguannet eirata Teil ei ole. Muudest toimingutest võite keelduda aga Teid hoiatatakse kindlasti ka keeldumisega kaasnevatest võimalikest tagajärgedest.