Politsei

Küsimus: Kas endiselt kehtib reegel, et aasta aega ei ole võimalik mul juhilube teha peale vahelejäämist?24.11.2017

Tere, see teema on vist siit kunagi ka läbi jooksnud, aga küsija suu pihta ei lööda. Jäin suvel vahele ilma juhilubadeta sõitmisega ning määrati rahatrahv. Kaebasin otsuse edasi ning lõplik kohtuotsus selgus oktoobri lõpus, mil maksin ka oma trahvi ära. Seoses sellega küsimus - kuna mul oli autokool lõpetatud, aga ARK eksamid tegemata, siis kas endiselt kehtib see reegel, et aasta aega ei ole võimalik mul juhilube teha peale vahelejäämist? Ja kui kehtib, siis kas kuupäevast, mil määrati mulle protokoll või kuupäevast, mil jõustus lõplik kohtuotsus? Seoses sellega - kas ARK eksameid ei ole võimalik ära teha nii, et mulle juhiluba lihtsalt kätte ei anta? Olen küll kursis sellega, et ARK eksami tegemine=juhtimisõiguse väljastamine, aga ilma juhiloata ma ikka sõita ju ei tohi - küsin, sest ARKi järjekorrad on väga väga pikad ja seda just suveperioodil.

Vastus: Andero Sepp, veebipolitseinik, Politsei- ja Piirivalveamet, www.politsei.ee

Tere

Jah, see reegel kehtib endiselt ja 1 aasta hakkab tegelikkuses "jooksma" sellest kuupäevast kui trahvi ära maksite. Kahjuks ei ole võimalik selle aja jooksul ka sõidueskamit sooritada.