Politsei

Küsimus: Kas netipoest mõõga ostmisel peab mingit luba taotlema või registreerima, et üle piiri saaks?24.11.2017

Tere,
soov osta Aliexpressist (Hiinast) Katana mõõka (ainult tera), kas peab mingit luba taotlema või registreerima, et üle piiri saaks? Ette tänades vastuse eest

Vastus: Andero Sepp, veebipolitseinik, Politsei- ja Piirivalveamet, www.politsei.ee

Tere

Katana on tsiviilkäibes piiramata käibega relv vastavalt RelvS § 18 lg 1 p 6. Ehk siis PPA poolt antud eseme importimisel takistusi ei ole. Täiendavalt soovitan Teil pöörduda Maksu- ja Tolliameti poole, et selgitada välja võimalikud vajalikud tolliprotseduurid.