Politsei

Küsimus: Kas majaomanik võib karistada saada, kui täisealine korraldab majas peo ja seal võib olla alkoholi tarbinud alaealisi?14.02.2018

Tere! Kui täisealine korraldab isa majas peo, kus võib ilmneda olukord, et peole tulevad purjus alaealised või kui tehakse politseile väljakutse, et muusika on liiga vali, siis kas politsei kohale ilmudes võib saada täisealise isa (maja omanik) kriminaalkaristuse?
Või kas politseil on õigus majja sisse tulla, kui täisealine läheb uksele aga mitte majaomanik?
Teie vastust ootama jäädes

Vastus: Andero Sepp, veebipolitseinik, Politsei- ja Piirivalveamet, www.politsei.ee

Tere
Ei, kriminaalkaristust majaomanik ei saa. Politsei võib siseneda kui on õigusrikkumise kahtlus.
Valdusesse sisenemise puhul ei pea ukse avamijaks olema valduse omanik.