Politsei

Küsimus: Kui mul on Eestis kehtiv kriminaalkaristus juhilubadeta sõidu eest, kas siis saab teha välisriigis juhiluba?14.02.2018

Tere! Kui mul on Eestis kehtiv kriminaalkaristus juhilubadeta sõidu eest, kas siis saab teha välisriigis juhiluba, nt Soomes. Kui olen 6 kuud seal sisse kirjutatud ja on ametlik töökoht. Kas sellega tohib ka Eestis sõita? Sest kasulikum oleks teha Soomes nt juhiluba, kuna Eestis päris pikk aeg mil ei saa autokooli minna ja auto kasutamine on hädavajalik, et tööl käia.
Rahuliku jõuluaega soovides..

Vastus: Andero Sepp, veebipolitseinik, Politsei- ja Piirivalveamet, www.politsei.ee

Tere
See sõltub juba Soome seadustest. Seega pöörduge palun Soome juhtimisõiguse andja poole oma küsimusega.