Politsei

Küsimus: Kas "vahtralehe" kasutamine on nüüd vabatahtlik?14.02.2018

tere.
Olen kuulnud mitmelt poolt, et "vahtralehe" kasutamine on vabatahtlik nüüdseks, kas see vastab tõele?

Vastus: Andero Sepp, veebipolitseinik, Politsei- ja Piirivalveamet, www.politsei.ee

Tere

Kehtiv liiklusseadus asub siin: https://www.riigiteataja.ee/akt/130122011010?leiaKehtiv

Otsides sealt märksõnaga "algaja" leiame § 106 lg mis sätestab järgmist:
(3) Autol, mida juhib esmase juhiloa omaja või käesoleva paragrahvi lõikes 2 nimetatud juht, peab olema ees ja taga nähtaval kohal algaja juhi tunnusmärk.

Seega - jätkuvalt kohustuslik kasutada