Politsei

Küsimus: Kas registrisse eksamile saab minna, kui alaealisel on karistus lubadeta sõitmise eest?09.04.2018

Tere!
Kui alaelaine sõidab autoga, siis kui suur on ette nähtud rahatrahv, kui tal on olemas luba õppesõidule teeliikluses aga kõrval ei ole juhendajat? Kas arki eksamile saab minna kui alaealisel on karistus lubadeta sõitmise eest?

Vastus: Andero Sepp, veebipolitseinik, Politsei- ja Piirivalveamet, www.politsei.ee

Tere!
Vanus ei mängi selle kaasuse puhul rolli.
§ 201. Mootorsõiduki, maastikusõiduki või trammi juhtimine juhtimisõiguseta isiku poolt

(1) Mootorsõiduki, maastikusõiduki või trammi juhtimise eest vastava kategooria mootorsõiduki või trammi juhtimisõiguseta isiku poolt –
karistatakse rahatrahviga kuni 200 trahviühikut või arestiga.

Ja isikule, kellel on kehtiv karistus eelnimeatud paragrahvis toodud süüteo eest, ei ole võimalik anda juhtimisõigust. Seega kuni Teie karistus on kehtiv (1 aasta trahvi tasumisest) ei ole Teil võimalik eksamiel minna.