Politsei

Küsimus: Kas 13-aastane võib juhtida rollerit (kuni 15kw) kergliiklusteel või jalakäia teel ja külavaheteel?09.04.2018

Tere
Kas 13-aastane võib juhtida rollerit (kuni 15kw) kergliiklusteel või jalakäia teel ja külavaheteel, kus jalakäija liikleb teepervel? Kas peab olema luba ja kus seda saada? Ja kas rolleril peaks olema kohustuslik kindlustus või on see vaid soovituslik?
Ette tänades

Vastus: Andero Sepp, veebipolitseinik, Politsei- ja Piirivalveamet, www.politsei.ee

Tere

Lühike vastus on, et ei või. 15kw mootori puhul on tegemist mopeediga (LS § 2 p 42 p 56). Vastavalt LS § 103 lg 1 p 1võib mopeedi, ehk AM-kategooria, juhtimisõiguse anda vähemalt 14 aastasele isikule. Seega võite nimetatud sõidukiga liigelda kui olete saanud 14, läbinud koolituse ja omandanud juhtimisõiguse.