Politsei

Küsimus: Kui enne lubade saamist jäin lubadeta sõidu eest vahele, kas siis igal juhul aasta lube teha ei saa?09.04.2018

Tere!
27.jaanuar sõitsin ilma lubadeta. Pidin otsust ootama kuni kuu aega. Otsuses oli kirjas, et tuleb tasuda trahv 120€ (mille tasusin paari päeva jooksul) ja polnud juttu arki eksamite aja edasilükkumisest. Sel hetkel kui vahele jäin oli mul koolis teha veel teooria eksam. Kui selle järgmisel nädalal tehtud sain panin kohe aja arki mida mul maanteameti lehekülg võimaldas. Sain ka kahel korral sõidueksamile. Viimasel korral öeldi, et ebaõnn oli. Proovisin täna panna uut aega kuid oli ees kiri, et on kehtiv karistus ja see tõttu ei ole võimalik. Seal all oli link kust sai vaadata mis karistus on. Vajutasin, kuid see ei toiminud, hooldustööd. Helistasin info numbrile ja sealt sain uue numbri kust ka midagi teada ei saanud. Tahaksin teada kas pikeneb aasta igal juhul kui isegi otsuses kirjas polnud. Kas ka autokool tuleb algusest alustada ja kas ka kogu sõudu ja teooriatunnid? On lubatud ilma otsuses märkimata lubade edasi lükkumisest siiski neid kuu aega pärast otsust edasi lükata?

Vastus: Andero Sepp, veebipolitseinik, Politsei- ja Piirivalveamet, www.politsei.ee

Tere
Antud teemat peaks käsitlema ka autokool. Isikule, kellel on kehtiv karistus LS § 201 eest, ei ole võimalik juhtimisõigust anda LS § 106 lg 1 p 3 alusel. Seda ei pea olema otsuse kirjas, tegemist on Liiklusseaduses kirjas oleva sättega, viimast käsitletakse autokoolis. Karistus muutub kehtivaks trahvi tasumise kuupäevast. Ehk siis 1 aasta pärast alates trahvi tasumisest on Teil võimalik uuesti eksamisel registreerida.