Politsei

Küsimus: Kas üksi sõites B1 lubadega on sama kui lubadeta sõit?29.08.2018

Tere.
Oman B1 kategooria juhilube (piiratud juhtimisõigus).
Kui suur on ja mida käsitleb endas trahv üksinda sõitmise puhul? Rahaline trahv ning kas kaasneb karistus, et aasta aega ei saa trahvi kehtivusest alates MNTametis eksameid teha? Kas üksi sõites B1 lubadega on sama kui lubadeta sõit?

Parimat

Vastus: Andero Sepp, veebipolitseinik, Politsei- ja Piirivalveamet, www.politsei.ee

Tere

Teie küsimus jääb veidi segaseks kuna ei suuda leida, et B1 kategooriale väljastataks piiratud juhtimisiõigust, pigem esmane juhtimisõigus mis tähendab, et saatjat ei ole vaja.
Kui Teil on siiski B-kategooria (mitte B1) piiratud juhtimisõigus siis peab Teil olema seaduslik esindaja või tema volitatud isik kõrval. Kui see tingimus täidetud ei ole siis on tegemist mootorsõiduku jutimisõiguseta juhtimisega. Karistus sellise teo eest toob tõesti kaasa olukorra kus juhtimisõigust anda ei ole võimalik.