Politsei

Küsimus: Kuhu pöörduda kui endine elukaaslane ahistab ja jälitab pidevalt, juba 4 aastat?19.12.2018

Tere! Sooviks teada kuhu pöörduda oma murega. Endine elukaaslane ahistab ja jälitab pidevalt. Elu on häiritud ja ei julge enam kodust väljagi minna. Tundub, et kõik minu auto liikumised on teada. See kestab juba 4 aastat ja ei lõppe see kuidagi. Olen pöördunud ka eelnevatel aastatel politsei poole 3 korral kuid kasu pole sellest olnud. Öeldi ainult, et niikaua kui pole füüsiliselt kallale tulnud ja aeda sisse murdnud siis kõik on lubatud. Aga psühhoterror on siis lubatud või? Ma ei saa ju nii hirmus koguaeg elada ja ringi liikuda. Ja teadmiseks veel, et ta endine vang (ekspolitseinik) kes teab täpseid piire kuhu võib minna ja hea psühholoog. Ette tänades.

Vastus: Andero Sepp, veebipolitseinik, Politsei- ja Piirivalveamet, www.politsei.ee

Tere

Kuna siin ei ole täpselt teada kunas pöördusite politsei poole siis vahepeal on kriminaliseeritud ahistav jälitamine. Seega võiksite esitada uue avalduse just antud sätet silmas pidades, tuues avalduses välja kõik teod mis isik teinud ja seda võimalikult kronoloogilises järjestuses, viidates tegude juures kuidas need on Teis tekitanud hirmu ja häirinud Teie eraelu.