Politsei

Küsimus: Mis karistus võiks oodata, kui filmisin, kuidas sõber võõra autoga paarkümmend meetrit sõitis ja siis auto tagastas?19.12.2018

Tervist
Juhtus siis vahepeal selline asi, et sõber ronis võõrasse autosse ja sõitis sellega paarkümmend meetrit ja viis selle oma kohale tagas, loll mina pidin muidugi filmima seda kaugelt kuidas ta seda tegi. Auto kuulus ühele firmale, ning praeguseks on nad sellest teadlikud, kes sellega seotud on.
Kui asi antakse edasi politseile, mis saaks minust kui sündmuse filmijast?
Kas karistusseadustiku § 215 kehtiks ka minule?

Ette tänades

Vastus: Andero Sepp, veebipolitseinik, Politsei- ja Piirivalveamet, www.politsei.ee

Tere
Seda on keeruline öelda, sõltub paljuski Teie rollist. Puhtalt õigusteooria seisukohalt on tõesti võimalik Teid käsitleda osavõtjana KarS § 22 järgi ja ka Teid vastutusele võtta.