Politsei

Küsimus: Kas mul on menetluse käigus võimalik pöörduda kuhugi, kui mulle tundub, et menetlust venitatakse meelega?19.12.2018

Juuli lõpupäevil sõideti minu pargitud sõidukile otsa (sõiduk kuulub mahakandmisele), politsei menetleb juhtumit ja on selles osas üsna osavõtmatu. Süüdlane on teada. Küsimused: kui kaua menetlus võib aega võtta, kas mul on õigus saada menetluse kohta erinevat informatsiooni, kas mul on menetluse käigus võimalik pöörduda kuhugi, kui mulle tundub, et menetlust venitatakse meelega. Küsimusega on võimalik muidugi pöörduda uuriva ajakirjanduse poole, aga seda eriti ei sooviks.

Vastus: Andero Sepp, veebipolitseinik, Politsei- ja Piirivalveamet, www.politsei.ee

Tere
Võimalik on pöörduda päringuga prefektuuri poole järelepärimisega ja paluda selgitada menetluse kestvust kui ka tehtud ja tegemata toimingute tagamaid.