Politsei

Küsimus: Kas politsei teavitab kooli õpilase narkotarbimise tuvastamisest?19.12.2018

Tere
Olen mures lapsevanem. Tahtsin küsida, et kui tuvastatakse narkojoove alaealisel süljes, veres, uriinis jne (nt. pärast kanepi tarvitamist). Kas kool saab ka sellest teada ja kas koolil on võimalus õpilane välja visata koolist?
Ja veel küsiks, et kas Politsei- ja Piirivalveametil on õigus teha kooli õpilastele individuaalselt narkoteste kooli territooriumil ja kas sellest peab õpilastele ja koolile ette teatama?
Tänan ette!

Vastus: Andero Sepp, veebipolitseinik, Politsei- ja Piirivalveamet, www.politsei.ee

Tere

PPA ei teavita kooli kui õpilasel tuvastati narkojoove.
PPA võib narkojoobe kahtluse korral ette teatamata kooli territooriumil õpilasele testi teha.