Politsei

Küsimus: Kas numbrimärgi vahetusest piisaks, et politsei ei peataks mind kogu aeg kinni, kuna sõbra laps jäi lubadeta minu autoga sõites vahele?22.02.2019

Tere, mul selline küsimus, et laenasin paar kuud tagasi tuttavale enda isiklikku autot. Tema aga lasi omakorda oma lubadeta poja rooli, kes jäi ka vahele selle autoga politseile. Tüütuks kipub juba, et alati, kui politsei numbri sisse toksib, peatab ka auto kinni, kontrollib dokumente jne. Järelikult on auto punases nimekirjas nagu aru saan? Kas piisab, kui vahetan auto registreerimisnumbrid ära, ning saan vanamoodi edasi liigelda? Nb! Endal dokumendid ja juhtimisõigusega kõik korras.

Vastus: Andero Sepp, veebipolitseinik, Politsei- ja Piirivalveamet, www.politsei.ee

Tere

Te võite pöörduda ka oma murega jaoskonda ja seal selgitada, et autot kasutas kolmas isik, mitte Teie ise. Ning et sellel isikul ei ole põhjust enam Teie autot kasutada. Muidugi jah, ka numbrimärgi vahetus lahendab probleemi.