Politsei

Küsimus: Kas alaealine inimene võib kasutada e-sigareti?22.02.2019

Tere!
Sooviksin küsida, kas alaealine inimene võib kasutada e-sigareti?
Näiteks koos nikotiinivaba vedelikuga, seadusest küll otsin kuid sooviksin kuulda teie arvamust, ja mis juhtub kui politsei näeb alaealist inimest seda asja tarbimas? Mida tehakse, mida võetakse ära ja mis sellega tehakse? n.t Ema kätte, või läheb see asi prügikasti?

Tänan!

Vastus: Andero Sepp, veebipolitseinik, Politsei- ja Piirivalveamet, www.politsei.ee

Tere
Alla kaheksateistaastasel isikul (edaspidi alaealine) on suitsetamine, suitsuvaba tubakatoote ja tubakatootega sarnaselt kasutatava toote tarvitamine keelatud. Nende hulka kuulub ka e-sigaret. Ära võetud tooted antakse üle seaduslikule esindajale.