Politsei

Küsimus: Mida teha, kui andsin usalduse peale tuttavale oma pangakaarti, aga ta on minu nime ja kontot kasutanud kelmuseks?22.02.2019

Tere,
Andsin oma kaardi ja pangakonto kasutada tuttavale. Tema kasutas seda kurjasti ära. Ütles, et ei saa hetkel enda arvele raha kanda. Saab sõpradelt kunagi antud raha tagasi. Aga tuli hoopis välja, et müüs olematuid asju kasutades minu kontot ja inimesed andsid. Mida peaksin tegema. Olen politseisse pöördund ja kaardi kinni pannud. Mulle öeldi, et see on väärtegu. Karistada peaks ju saama see isik aga nüüd tuleb mulle see kaela. Sooviks teada, mis on väärteo tagajärg. Kas kinni minek?

Vastus: Andero Sepp, veebipolitseinik, Politsei- ja Piirivalveamet, www.politsei.ee

Tere

Karistada saab ikkagi see isik, kes väärtegusid toime pani, mitte Teie. Saite millesti valesti aru ilmselt.