Politsei

Küsimus: Kas Venemaalt võib nuge üle piiri tuua?09.07.2019

Tere, kuna mul on varsti reis Venemaale ja on tahe soetada endale taskunuga. Kas üle Vene piiri võib terariistu kaasa võtta? Kui jah siis kas mõni piirang on. (Tean et vedruga noad üle 8.5cm teraga on keelatud). Kas mul oleks võimalik osta enda taskunoaks libliknuga/balisong?

Vastus: Andero Sepp, veebipolitseinik, Politsei- ja Piirivalveamet, www.politsei.ee

Tere

Ainus piirang on, et need peavad vastama nii Venemaa kui ka Eesti Relvaseaduse nõuetele tsiviilkäibes piirmata käibega terariistale.