Politsei

Küsimus: Kas 13-aastane jalgratta lube omav poeg võib sõita asulasisesel teel elektrilise atv-ga 1200w, kiirus 40km/h?11.07.2019

Tere.
Kui ostan elektrilise atv 1200w sõidukiirus 40km/h, siis kas minu 13 aastane jalgratta lube omav poeg võib sellega asula sisesel teel sõita? Endal B kat. juhiload, kas ise võin?

Vastus: Andero Sepp, veebipolitseinik, Politsei- ja Piirivalveamet, www.politsei.ee

Tere

Antud küsimusele vastamine on tegelikkuses väga keeruline. Selline ATV peaks kuuluma registreerimisele. Ehk siis määrav on millena see arvele võetakse. 13 aastane igal juhul juhtida ei või, enne vajalik omandada AM-kat juhtimisõigus. Kui arvele on võetud mopeedina (kui seda üldse mopeedina arvele võetakse) siis võite Teie seda teel juhtida, kui on arvel maastikusõidukina siis sõiduteel võib sellega liigelda ainult tee ületamiseks.