Politsei

Küsimus: Kus saab eestis õppida kriminaaluurijaks (inglise keeles oleks see Criminal Investigator)?09.07.2019

Tere,
Sooviks teada, kuidas täpselt kutsutakse Eestis sellises ametis olevat inimest, kes saadetakse sündmuskohale esimesena, isoleerib selle, kes võtab kohast proove ja analüüsib neid, koostab raporte analüüsi põhjal. Inglise keeles oleks see Criminal Investigator.
Kus seda Eestis õppida saab?
Tänud,

Vastus: Andero Sepp, veebipolitseinik, Politsei- ja Piirivalveamet, www.politsei.ee

Tere

Päris elu ja CSI lähevad siinkohal lahku.

Esimesena on sündmuskohal reeglina patrull, sündmuskoha isoleerimine on samuti tihti just nende töö - õppeastus Sisekaitseakadeemia (edaspidi SKA)

Proovide võtmine sündmuskohal sõltub sündmusest. Reeglina võtab proove kriminalist - jällegi reeglina SKA.
Väiksemate sündmuste puhul ja pädevuse ning vahendite olemasolul võib proove võta ka uurija (lähim Teie antud nimetusele) - SKA

Proovide analüüsid teostab reeglina Eesti Kohtuekspertiisi Instituut - erinevad spetsialiteedid nõuavad erinevat haridust, reeglina ülikoolist saadavat.