Politsei

Küsimus: Mis karistuse saab 17-aastane piiratud lubadega juht?13.02.2020

Tere, kui ma olen 17-aastane, oman piiratud juhtimisõigusega lube. Mul on kodust kooli umbes 5-6 km, põhimõtteliselt küla teed ainult. Ja kui ma ükspäev näiteks magan sisse või midagi ja läheb kiireks ja kavatsen minna autoga ja juhuslikult politsei mind kinni peaks siis mis oleks kõige leebem karistus mis ma saaksin ja mis oleks kõige kõrgem karistus? Autol on olemas kõik, ülevaatus, kindlustus ja eeldus on muidugi ka see, et järgin siiski kõiki liiklusreegleid ja kiirusi, ühesõnaga liiklen turvaliselt.

Vastus: Andero Sepp, veebipolitseinik, Politsei- ja Piirivalveamet, www.politsei.ee

Tere

Teie tegu on võrdne juhtimisõiguseta juhtimisega. Seega isegi kõige leebem karistus, rahatrahv, toob kaasa selle, et Teile ei ole võimalik juhtimisõigust anda aasta jooksul peale karistuse kandmist. Pigem on mõistlik mitte sisse magada ja oma õnne katsetama minna.