Politsei

Küsimus: Kas uurijal on õigus suhelda 14-aastasega ilma vanemat teavitamata ja leppida kokku kohtumine?13.02.2020

Tere! Kas uurijal on õigus:
1) Suhelda 14-aastasega ilma vanemat teavitamata ja leppida kokku kohtumine?
2) Võtta 14-aastane (kannatanu) koolitundidest ära ilma lapsevanema loata? Tegelikult lausa selgelt lapsevanema soovile vastu seistes? (palusin suhelda pärast tunde e. al kell 15)?
3) Kui juurdlus käigus selgub, et süüdistus oli vale, siis kas mul on õigus nõuda laimaja nime ja esitada avaldus laimamise eest?
Aitäh teile.

Vastus: Andero Sepp, veebipolitseinik, Politsei- ja Piirivalveamet, www.politsei.ee