Politsei

Küsimus: Kas kortermaja rõdu on avalik koht, kus naaber võib õhupüssiga paugutada?13.02.2020

Kui naabrimees oma kortermaja rõdul paugutab õhupüssiga ja mina naabrina tunnen hirmu, siis kas tegemist on KarS § 262 järgi avalikus kohas käitumise üldnõuete rikkumisega?
Kas kortermaja rõdu saab lugeda avalikuks kohaks?

Vastus: Andero Sepp, veebipolitseinik, Politsei- ja Piirivalveamet, www.politsei.ee

Tere

Kui Teie naabrimees oma kortermaja rõdul paugutab õhupüssida siis ainus mõte mis Teie peast läbi peaks käima on: "Kus mu telefon on, et 112 helistada." Tegemist on avaliku korra rikkumisega kuna tema tegevuse mõjub ulatub ka avaliku ruumi.