Politsei

Küsimus: Kuidas on määratletud tulede kasutus trahvimäärad/ hinnakiri pimedal ajal ja kust selle kohta infot leiaks?04.05.2020

Tere!
Kuidas on määratletud tulede kasutus trahvimäärad/ hinnakiri pimedal ajal ja kust selle kohta infot leiaks? Eriti huvitab asulasisesel, valgustatud alal täistulede ja parktulede kasutamise kohta.
Mis olukorras te teete hoiatuse ja millal juba trahvi (lähtudes endiselt tulede kasutusest)?

Vastus: Andero Sepp, veebipolitseinik, Politsei- ja Piirivalveamet, www.politsei.ee

Tere

Tulede kasutamise nõuded leitate liiklusseaduse § 40-43
https://www.riigiteataja.ee/akt/122062018010?leiaKehtiv

Vastutus on ette nähtud LS § 242. Mootorsõiduki- või trammijuhi poolt liiklusnõuete muu rikkumine alusel.
Kui tulede vale kasutamine ei ole põhjusatnud liiklusohtu siis kuni 20 trahviühikut, kui on siis kuni 100 ning kuni 6 kuuks juhtimisõiguse äravõtmisega. Kohus võib siin karistusmäära suurendada.

See, kas hoiatus või trahv sõltub väga paljudest asjaoludest. Eeskätt sellest, kas hoiatus on piisav, mõjutamaks juhti edasisele õiguskuulekale käitumisele.