Politsei

Küsimus: Mida teha, et vältida minu nõusolekul tehtud alastipildid, kuid neid tahetakse minu loata netti panna?04.05.2020

Tere!
Minu endine kaaslane ähvardab lekitada netti alastifotod minust. Ma olen täiskasvanu ja fotod on ta saanud teha minu nõusolekuga, kuid ma ei luba neid lekitada.
Mida saab teha, et seda vältida? Milline on võimalik karistus siis, kui fotod lekitatakse netti ilma minu nõusolekuta?

Vastus: Andero Sepp, veebipolitseinik, Politsei- ja Piirivalveamet, www.politsei.ee

Tere

Kahjuks on tegemist olukorraga kus seadus Teid läbi karistusõiguse oluliselt ei kaitse. Samuti puudub täna vahend mis keelaks tal nende igasuguse avaldamise.
Sisuliselt oleks siin ainsaks võimaluseks pöörduda kohtusse ja paluda kohtu keelata tal nende fotode avaldamine ning määrata sunniraha kui ta peaks kohtu keeldu rikkuma.