Politsei

Küsimus: Mis juhtub, kui jään sõitmisega vahele, kuna load tehtud aga pole veel täisealine?04.05.2020

Tere!
Hetkel on olukord, kus ma olen omandanud autojuhi load, kuid need hakkavad kehtima alles 35 päeva pärast kui saan täisealiseks. Juhul kui ma jään praegu lubadeta sõitmisega vahele, kas sellisel juhul saaksin ma täisealiseks saades ikkagi oma juhiload kätte?

Vastus: Andero Sepp, veebipolitseinik, Politsei- ja Piirivalveamet, www.politsei.ee

Tere
Eeldan, et jutt käib siis B-kategooriast.
Liiklusseaduse § 103 lg 1 p 7 sätestab, et B-kat juhi vanuse alammäär on 18 aastat. Ehk siis Teile ei ole veel juhtimisõigust antud, selle saab Teile anda alles siis kui saate 18. Seega hetkel kui "jääte vahele" tekitate olukorra kus Teile ei ole võimalik anda veel 1 aasta jooksul, alates määratud karistuse ära kandmise (trahvi tasumise) kuupäevast, juhtimõisõigust. Seega, mõistlik oleks oodata.