Politsei

Küsimus: Kuidas peaks tavakodanik käituma, kui tundub, et naabri kaamera jälgib ka meid?04.05.2020

Tere!

Meil on naaber, kellel on kaamerad ja ei ole kindlad, et ei vaadata ka meie tegemisi. Rääkida nad sellel teemal ei soovi. Samuti on paigaldatud suured prožektorid, tihti ei näe kuhu sõidad, olnud juba mitu korda nii, et sõidad lihtsalt naabri aeda sisse, kuna valgus pimestab silmi. Valgus on kõik suunatud just teele, mitte oma õue? Kuidas peaks tavakodanik sellisel juhul käituma?

Täname!

Vastus: Andero Sepp, veebipolitseinik, Politsei- ja Piirivalveamet, www.politsei.ee

Tere

Teele suunatud valguse osas tuleks pöörduda tee omaniku, ehk kohaliku omavalitsuse poole.
Kaamerate paigutamise osas Andmekaitse Inspektsiooni poole.