Politsei

Küsimus: Milline jälg jääb maha registrisse kui jäin vahele sõites ilma vastavat kategooriat omamata?04.05.2020

Ilma õiget kategooriat omamata jäin sõidukiga vahele (oman "B", vaja "A"). Tehti väärteo kiirmenetlus. Kas see sündmus on ja jääb ka teistele näha? Kas peale aastat kustutatakse see registrist ja kui palju jääb mõjutama edasist elu? Varasemad karistused puuduvad.

Vastus: Andero Sepp, veebipolitseinik, Politsei- ja Piirivalveamet, www.politsei.ee

Tere

Tegemist on väärteokaristusega ja see kantakse Karistusregistrisse. Seega jah, see on näha. Aasta peale trahvi tasumist kantakse see Karistusregistri arhiivi ja enam see "elu ei mõjuta."