Politsei

Küsimus: Kui palju trahvi saab alaealine kui ta juhib autot avalikul teel aga tal puuduvad load ja ta on 16-aastane?04.05.2020

Tere! Kui palju trahvi saab alaealine kui ta juhib autot avalikul teel aga tal puuduvad load ja ta on 16-aastane? Näiteks kui ta juhiks autot ja politsei ta kinni peaks ja ta ei ole rikkunud liiklusreegleid, auto omab tehnilist ülevaatust/kindlustust ja ta allus politsei märguandele peatuda.

Vastus: Andero Sepp, veebipolitseinik, Politsei- ja Piirivalveamet, www.politsei.ee

Tere

Liiklusseaduse § 201. Mootorsõiduki, maastikusõiduki või trammi juhtimine juhtimisõiguseta isiku poolt

(1) Mootorsõiduki, maastikusõiduki või trammi juhtimise eest vastava kategooria mootorsõiduki või trammi juhtimisõiguseta isiku poolt –
karistatakse rahatrahviga kuni 200 trahviühikut või arestiga.

Vastavalt KarS § 47 lg 1 on trahviühiku baassumma 4 €