Politsei

Küsimus: Kuhu peaksin pöörduma, kui naabrid ei pea kinni öörahust ja mürgeldavad?29.04.2021

Elame paneelmaja üürikorteris. Ülemistel naabritel on kombeks öösiti peale 00 kuni 4,5 ajani hommikul elama hakata + neil on koer kes müttab ja haugub vahet pidamata. Korteri omanikku olen sellest teavitanud. Korteri omanik on käinud neid korrale kutsumas mitmeid kordi. Läbi torude mis korterist läbi jooksevad on kõike nende rääkimist väga valjult kuulda. Mõnikord on kestnud selline mürgel hommikuni välja. Olen kogunud mitmeid lindistusi koos kellaaegadega. Kuhu peaksin pöörduma, sest kui omanik nendega juttu läheb rääkima siis on paar päeva vaikust ja peale seda oleks nagu kõik jälle unustatud.

Vastus: Andero Sepp, veebipolitseinik, Politsei- ja Piirivalveamet, www.politsei.ee

Tere

Tegemist on kahjuks paneelmajadele omase probleemiga, millele puudub hea lahendus. Elamist ja elutegevust ei saa keelata inimestele, neile omases rütmis. Siiski ei tohi nende elutegevus häirida teisi inimesi ja nende elusid. Minu soovitus oleks öise häiringu korral helistada 112- Samas tasuks uurida teistelt naabritelt, kas ka neile kostab sama tegevust mis neid häirib.