Politsei

Küsimus: Kas Eestisse on lubatud tellida Itaalia stiilis stiletto nuge ja kas nende omamine on seadusega karistatav?29.04.2021

Kas Eestisse on lubatud tellida Itaalia stiilis stiletto nuge ja kas nende omamine on seadusega karistatav?

Vastus: Andero Sepp, veebipolitseinik, Politsei- ja Piirivalveamet, www.politsei.ee

Tere

Relvaseaduse:
§ 20. Tsiviilkäibes keelatud relvad ja laskemoon
(2) Tsiviilkäibes keelatud külmrelvad on:
3) vedru- või raskusjõul väljaviskuva ja seejärel jäigalt kinnituva teraga nuga, mille tera pikkus on üle 8,5 cm või mille tera on kahelt poolt teritatud.

Kui nuga neile parameetritele ei vasta, on see lubatud, kui vastab, siis ei ole lubatud.