Politsei

Küsimus: Kas mul on õigust enne politseisse minekut saada infot, milles on täpsemalt asi?29.04.2021

Tere. Jäin kuu tagasi poevargusega vahele, kutsuti politsei ja tehti trahvi, mille tasusin õigeaegselt. Nüüd tuli kutse politseisse kriminaalasjas, mille edastas varavastaste süütegude menetlusgrupp. Milles võib asi olla, et nüüd hiljem tuleb selline kutse? Kas mul on õigust enne politseisse minekut saada infot, milles on täpsemalt asi? Kas teatatakse ka tööandjale? Kui ma koheselt kohapeal ei oska/taha vastuseid anda, kas mind võib aresti jätta ja kui tõenäoline see on?

Vastus: Andero Sepp, veebipolitseinik, Politsei- ja Piirivalveamet, www.politsei.ee

Tere
Milles võib asi olla, et nüüd hiljem tuleb selline kutse?
Tegemist ei pruugi olla menetlusega, milles määrati Teile rahatrahv. Tegemist võib olla mõne teise süüteomenetlusega.
Kas mul on õigust enne politseisse minekut saada infot, milles on täpsemalt asi?
Kutse on määratud Teie roll - kellena Teid välja kutsutakse. Sellest täpsema teabe andmine on uurija otsustad, kas ja kui palju saab ta Teile enne anda.
Kas teatatakse ka tööandjale?
Selleks ei ole reeglina vajadust, seega ei teatata.
Kui ma koheselt kohapeal ei oska/taha vastuseid anda, kas mind võib aresti jätta ja kui tõenäoline see on?
See on vähetõenäoline. Kinnipidamine on pigem erandlik juhus ja see ei sõltu sellest, kas oskate anda vastuseid või ei.