Politsei

Küsimus: Kuidas käituda, kui peol võib juhtuda ületarbimist aga kui kellelegi vaja kiirabi kutsuda siis kardetakse ka politsei tulekut?29.04.2021

Tere!

Mida teha, kui mõnel korteripeol keegi tarvitas midagi üle (jutt käib nii alkoholist kui narkootikumidest)? Saan aru, et tuleb kiirabi kutsuda, kuid kui tegu alaealisega on, siis tuleb kohale ka politsei ning kõiki piduosalisi kontrollitakse üle. Saan samuti aru, et see on seaduse poolest õigem, kuid paljusid inimesi (eriti tarvitanuid) võib politsei ja kiirabi tulek ära ehmatada ja ka agressiooni esile kutsuda, mille tagajärjel võidakse abi kutsumisest keelduda, mis teeb palju kahju kannatanule. Kuidas sellises situatsioonis siis käituda?

Pole kunagi sellises olukorras olnud, kuid tahaks igaks juhuks tulevikuks teada.
Tänan!

Vastus: Andero Sepp, veebipolitseinik, Politsei- ja Piirivalveamet, www.politsei.ee

Tere

Kui ohus on kellegi elu/tervis, siis on ainumõeldav käitumine helistada 112. Kellel on probleeme või hrime, siis neil on aega lahkumiseks enne kui saabub kiirabi.