Politsei

Küsimus: Kas algajal autojuhid on "vahtraleht" kohustuslik või ei?29.04.2021

Tere päevast!
Kas algajal autojuhid on "vahtraleht" kohustuslik või ei? Et kas võeti see seadus juba vastu.

Vastus: Andero Sepp, veebipolitseinik, Politsei- ja Piirivalveamet, www.politsei.ee

Tere
https://www.riigiteataja.ee/akt/117032011021?leiaKehtiv

Liiklusseadus
§ 106. Auto ja mootorratta juhtimisõiguse andmine
(3) Autol, mida juhib esmase juhiloa omaja või käesoleva paragrahvi lõikes 2 nimetatud juht, peab olema ees ja taga nähtaval kohal algaja juhi tunnusmärk.

Seega on jätkuvalt kohustuslik