Politsei

Küsimus: Kas politsei võib minu territooriumil mind kontrollida kui ma olen oma auto ära parkinud ja juba sõidukist eemaldunud?29.04.2021

Kas politsei võib minu territooriumil mind kontrollida kui ma olen oma auto ära parkinud ja juba sõidukist eemaldunud?

Vastus: Andero Sepp, veebipolitseinik, Politsei- ja Piirivalveamet, www.politsei.ee

Tere

Korrakaitseseaduse § 50. Valdusesse sisenemine
(1) Politsei või seaduses sätestatud juhul muu korrakaitseorgan võib siseneda valdaja nõusolekuta tema valduses olevale piiratud või tähistatud kinnisasjale, ehitisse, eluruumi või ruumi, sealhulgas avada uksi, väravaid ja kõrvaldada muid takistusi, kui:
3) see on vajalik seadusega või seaduse alusel kehtestatud nõuete täitmise tagamisel ohu ennetamiseks, väljaselgitamiseks või tõrjumiseks või korrarikkumise kõrvaldamiseks, ning selliste nõuete täitmise tagamine on valdusesse siseneva korrakaitseorgani pädevuses.

Seega jah, võib