Politsei

Küsimus: Mida teha kui sain postituse, kus soovitakse mulle raha annetada ja küsitakse fotot ja pangaandmeid?21.09.2021

Tere kuidas sul läheb ?
Minu nimi on prantsuse päritolu ... ja elan praegu Prantsusmaal täpselt Pariisi linnades. Ma tahan teha väga olulist asja. See tundub teile veidi kahtlane, kuigi on tõsi, et te ei tunne mind ja ma ei tunne teid ka. Kannatan lõppfaasis olevat ajuvähki, mu raviarst teatas mulle äsja, et mu päevad on loetud minu halvenenud tervisliku seisundi tõttu. Vastavalt sellele, mida arst mulle selgitas, on minu aju puuris praegu elamas pall, mul on see haigus olnud üle 12 aasta. Ma kaotasin oma abikaasa 8 aastat tagasi liiklusõnnetuses, mis mõjutas mind palju ja ma ei saanud uuesti abielluda enne päeval polnud meil lapsi. Kaalun kogu oma vara annetamist südamega inimesele, kes kardab väga Jumalat, ennekõike otsin Jumala sulaseid (heasüdamlik inimene, pastor või teised). Ma müüsin peaaegu oma ettevõtted, sealhulgas palmiõli eksportiva ettevõtte. Praegu on minu isiklikul kontol blokeeritud konto 500 000 eurot, mille olin hoidnud ehitusprojekti jaoks. Kuid kahjuks teatab mu arst mulle, et mul on rohkem toredaid päevi maa peal veeta. Olen tänulik, et annan teile selle raha, mis võib teid aidata teie ettevõttes, paljude teie jaoks oluliste projektide elluviimiseks teie nimel, palun kaaluda minu pakkumist, sest see on süda, et ma sind teen. Mul on väga valus ja mul on väga hirm, vaevalt õnnestub mul öösel magada nagu päeval, sest ma ei taha surra ilma kogu selle raha annetamata, muidu arvan, et see oleks raiskamine. Palun vastake mulle võimalikult kiiresti, kui nõustute minu pakkumisega. Õnnistagu Jumal teid ja teie perekonda. Kui olete pakkumisest huvitatud, saatke mulle oma WhatsAppi number ja e-posti aadress. Minu advokaat võtab teiega ühendust ja selgitab 500 000 euro ülekandmise korda teie pangakontole.
Ja advokaat _____ saatis enda ID ning küsib minu pildiga dokumenti ja pangaandmeid?? Kuidas peaks käituma?

Vastus: Andero Sepp, veebipolitseinik, Politsei- ja Piirivalveamet, www.politsei.ee

Tere

Tegemist on klassikalise petuskeemiga. Mitte mingil juhul ei või siia saata enda andmeid. Ainus õige käitumine oleks kiri märkida rämpsostiks ja seejärel kustutada.