Politsei

Küsimus: Kuidas edasi toimida kui sain kahtlase sisuga e-mail, kus oleksin nagu miljoni võitnud?21.09.2021

Tere
Sain minu arust väga kahtlase sisuga e-maili:

Aktiivse kasutajana olete hiljuti lõppenud Google Online'i auhinnaloosil 2021 saanud annetussumma 950 000 GBP. Lisateabe saamiseks vastake alloleva teabega. Teie võidukood on GFP/875/GPWIN/EU.
(1) Teie aadress ....
(2) Mobiiltelefoni number .....
(3) Kodakondsus .....
(4) Täisnimi .....
(5) Elukutse ......
(6) Sugu ....
(7) Kas sa räägid inglise keelt?
Õnnitleme Google'i meeskonna nimel.
Hr Larry, Google'i veebidirektor
Buckinghami palee tee,
WC2H 8AG London, Ühendkuningriik.
Saadetud GOOGLE.COM

Arvan,et tegemist pettusega.Kuidas edasi toimida?

Vastus: Andero Sepp, veebipolitseinik, Politsei- ja Piirivalveamet, www.politsei.ee

Tere

Tegemist on järjekordse petuskeemiga. Mitte mingil juhul ei või siia saata enda andmeid. Järgmiseks küsitakse juba panga andmeid, kuhu raha "kanda." Sealt edasi kas kaardi CCV koodi või palutakse näiteks Teil maksta ülekandekindlustus, pangatasud jmt ettekäändel, et muidu ei saa raha üle kanda. Ainus õige käitumine oleks kiri märkida rämpsostiks ja seejärel kustutada.