Politsei

Küsimus: Milliseid enesekaitse vahendeid (mis ei nõua relvaluba) lisaks pipragaasile, soovitate?25.09.2021

Tere!

Olen väikest kasvu naine ja ühtlasi fotograaf. Vahel pean pildistama hilisel või varasel kellaajal, ka inimtühjasid või üksikuid asukohti. Kahjuks ei ole töö iseloomu tõttu võimalik selliseid olukordi alati vältida ning tahan teha endast kõik, mida saan oma turvalisuse tagamiseks. Relvaluba mul ei ole.
Kannan pipragaasi, olen läbinud enesekaitse kursuse ning lugenud internetist erinevaid soovitusi enesekaitse ja ümbruse jälgimise suhtes.

Juba oma kasvu tõttu võin olla potentsiaalne märklaud, lisaks on fototehnika ka hinnaline.

Kahjuks ei ole mul majanduslikult võimalik hetkel tööülesandeid muuta.

Jättes kõrvale töökoha vahetamise ja päris relvaloa tegemise, palun andke nõu järgmistes küsimustes:

1. Mida veel saan teha, et oma turvalisust tõsta?
2. Milliseid enesekaitse vahendeid (mis ei nõua relvaluba) lisaks pipragaasile Te soovitate?

Aitäh :)

Vastus: Andero Sepp, veebipolitseinik, Politsei- ja Piirivalveamet, www.politsei.ee

Tere
Lisaks gaasile on raske midagi enamat soovitada. Üks, mille peale võiks mõelda on kaasaskantav häireseade. Sisuliselt on tegemist karbiga, millest paela välja tõmbamisel kostub häire, sarnaselt autodele või hoonetele. Vaigistamiseks tuleb kas patarei eemaldada või splint tagasi sisse panna. See on vali ja tõmbab kindlasti tähelepanu, lisaks võib ehmatada ründajat. Jään ainult vastuse võlgu, kas ja kust on võimalik seda osta.
Lisaks võib alati kaaluda mõne sõbra kaasamist, kellega koos jalutada.
Hinnalise tehnika osas tasub kaaluda kindlustust mis kataks võimaliku varguse.