Politsei

Küsimus: Kas on võimalik vahele võtta petuskeemil rahateenijaid?05.10.2021

Kas on võimalik vahele võtta petuskeemil rahateenijaid? Internetis
helistavad ühelt telefoni numbrilt korra. Mulle on helistatud paarikümnelt erinevalt numbrilt ja eri riikidest. Esineb ka eranumbreid.

Vastus: Andero Sepp, veebipolitseinik, Politsei- ja Piirivalveamet, www.politsei.ee

Tere

See kas on, sõltub paljudest asjaoludest. Kui keegi on saanud kahju ja esitab süüteoteate, alustatakse meneetlust. Aga nagu ka ise viitate - erinevad riigid, siis menetlus on väga pikk ja aeganõudev. Kiireid lahendust rahvusvaheliste juhtumite puhul ei ole. Siiski viimasel ajal on mitu sellist kõnekeskust läbi otsitud ja isikud kinni peetud. Hiljuti näiteks https://www.eurojust.europa.eu/coordinated-action-against-international-investment-fraud-network