Politsei

Küsimus: Millal hakatakse karistama neid, kes poes maski ei kanna?22.10.2021

Ma näen juba pikemat aega, et minu kodukoha poodides ei kanna 30-40% inimestest maske. Poetöötajad ei tee mitte midagi, teenindavad neid inimesi edasi, kedagi ukse pealt tagasi ei saadeta, samuti pole näha kuskil politseid seal poes.
Pole ka kuulda, et neid inimesi trahvitaks, kes maski ei kanna.
Millal selline jama lõppeb?
Milleks üldse maskikohustus, kui tegelikult ei juhtu mitte midagi, kui seda ei kanna?
Miks pean mina olema see loll, kes maski kannab, aga minu kõrval poe sabas ridamisi inimesi seda ei tee ja pääsevad täiesti karistamatult?
Miks riik poputab neid inimesi?
Ammu oleks juba aeg aru saada, et hoiatamine ei mõju ja trahv tuleks määrata esimese korraga kõigile, kes ei kanna maski.

Vastus: Andero Sepp, veebipolitseinik, Politsei- ja Piirivalveamet, www.politsei.ee

Tere

Just äsja avaldas kaupmeeste liit ühise kokkuleppe, et maskita inimesi enam ei teenindata ja turvatöötajad pannakse sisuliselt ustele maskikohustust jälgima. Ka PPA on välja öelnud, et edaspidi suhtume korralduste eirajatesse oluliselt rangemalt.