Politsei

Küsimus: Kas tohib sõita autoga, mille omanik on surnud?16.11.2021

Tere
Kas ma tohin sõita oma isa autoga, kui isa on kahjuks meie hulgast lahkunud?
Pärandi ajamine võtab aega, enne, kui jõuab auto pärida ja omanikuvahetuse vormistada.
Olen passis kasutaja, kas ma tohin selle autoga praegu sõita?

Vastus: Andero Sepp, veebipolitseinik, Politsei- ja Piirivalveamet, www.politsei.ee

Tere

Sisuiliselt, olles passis kasutaja, on Teil õigus autot kasutada. Siiski võiksite veenduda, et see tegevus on aktsepteeritav ka teiste pärijate poolt.