Politsei

Küsimus: Kas politseinik peab nõudmise korral maski eemaldama, et saaksin veenduda, kas tegemist töötõendil oleva isikuga?13.01.2022

Kui politseinik mis iganes põhjusel minuga tegelema peaks on mul õigus küsida temalt töötõendit. Praegusel koroona ajal on inimestel kombeks kanda maski. Kas mul on õigus nõuda et politseinik maski eemaldaks et ma saaks võrrelda tema nägu töötõendil oleva pildiga ja kas politseinikul on õigus nõuda minult maski eemaldamist kohas kus mask on kohustuslik et saaks võrrelda nägu ja dokumendi pilti?

Vastus: Andero Sepp, veebipolitseinik, Politsei- ja Piirivalveamet, www.politsei.ee

Isiku tuvastamiseks on politseiametnikul õigus nõuda maski lühiajalist eemaldamist kuna oht viiruse levikuks on minimaalne.
Põhjendatud kahtluse korral on ka kontrollitaval õigus paluda politseiametnikul mask eemaldada isikusamasuse tuvastamiseks.