Politsei

Küsimus: Kuidas ikkagi aru saada seaduses keelatud relvade määratlemisest?13.01.2022

Palun täpsustust keelatud relvade kohta
§20 ütleb
3) vedru- või raskusjõul väljaviskuva ja seejärel jäigalt kinnituva teraga nuga, mille tera pikkus on üle 8,5 cm või mille tera on kahelt poolt teritatud.
Kas kogu tekst käib selle vedru- või raskusjõul väljaviskuva ja seejärel jäigalt kinnituva teraga nuga noa kohta või on see kuidagi teistmoodi lahti mõtestatud. Loogika järgi võiks ju käia, tegemist siis noaga, mille kohta käivad antud tingimused või on tegemist lihtsalt segaduse tekitamisega, et tingimuste esimene pool on vedrunoa teine kõikide nugade kohta?
Olen lihtsalt sel teemal kuulnud vastakaid arvamusi.

Vastus: Andero Sepp, veebipolitseinik, Politsei- ja Piirivalveamet, www.politsei.ee

Tere

Kogu see tekst käib vedru- või raskusjõul väljaviskuva ja seejärel jäigalt kinnituva teraga noa kohta.