Politsei

Küsimus: Kas ajateenistuses olles võib taotleda relvaluba?14.01.2022

Kas 18+ aastane isik, kellel pole olemas relvaluba, võib omada relva salvesi ehk näiteks 20 padrunilisi püstoli salvesi ilma relvaloata? Kas selline isik võib seaduslikult müüa ka neid salvesi?

Kas isik kes läheb/on ajateenistusse/ajateenistuses võib taotleda relvaloa jaoks? Kas taotlemine käiks sama moodi kui selline isik ei oleks/läheks ajateenistuses/ajateenistusse?

Vastus: Andero Sepp, veebipolitseinik, Politsei- ja Piirivalveamet, www.politsei.ee

Tere

Antud küsimuse osas võiksite salve kohta täpsemad andmed ja foto saata mulle andero.sepp@politsei.ee peale.

Tsiviilrelvaloa taotlmine on sarnane, sõltumata sellest, kas isik on ajateenistuses või mitte.