Politsei

Küsimus: Kas see läheb lapsevanemale või noorukile, kui 14-aastane nooruk saab väärteo protokolli?24.01.2022

Tere, kui 14-aastane nooruk saab väärteo protokolli, kas see läheb lapsevanemale või noorukile?

Vastus: Andero Sepp, veebipolitseinik, Politsei- ja Piirivalveamet, www.politsei.ee

Tere
Väärteoprotokoll koostatakse õigusrikkujale, mitte tema seadusliku esindajale (lapsevanemale). Õigusrikkumisest teavitatakse lapsevanemat