Politsei

Küsimus: Kas uurija saab ise ka kohapeal üksi olles inimesele trahvi teha?14.02.2022

tere, Kas uurija saab ise ka kohapeal üksi olles inimesele trahvi teha?

Vastus: Andero Sepp, veebipolitseinik, Politsei- ja Piirivalveamet, www.politsei.ee

Tere
See sõltub väga palju ajsaoludest. Reeglina ametnik üksi olles ei koosa trahviotsust vaid fikseerib asjaolud ja kutsub rikkuja välja hilisemaks. Aga siinse pinnalt ei ole võimalik anda ühest vastust kuidas ametnik fikseeritud rikkumise tõendab, kas otsus koostati kohe peale rikkumist, mis menetlusliigiga oli tegemist jne.