Politsei

Küsimus: Kas uurija võib helistada ka hilja õhtul või nädalavahetusel, et ülekuulamisele kutsuda?21.02.2022

Tere!

Kas uurija võib kutse ülekuulamisele esitada ka telefoni teel ja näiteks helistada kutsutavale hilja õhtul või nädalavahetusel? Kas uurija võib helistada ka ilma numbrinäiduta või on tal alati numbrinäit helistamisel peal ja kuidas uskuda, kui tuleb kõne tundmatult numbrilt, et on ehtne kutse, mitte mõne nali?
Kas uurija võib määrata ülekuulamisaja ka nädalavahetusele või õhtuks või ikka ametlikule tööajale (8:00-17:00)
Ja kui on kahtlus, et on libakutse, kas siis võib julgelt kutset eirata?
Tänud!

Vastus: Andero Sepp, veebipolitseinik, Politsei- ja Piirivalveamet, www.politsei.ee

Tere

Igal kutsel on alati toodud välja kontaktid, kuhu helistada, kui kahtlustate, et see on liba kutse. Seega ei ole põhjust seda eirata vaid olla ise aktiivne ja selgitada välja, kas andmed kutsel on õiged või mitte. Alati võib ka pöörduda sama murega oma piirkondliku veebipolitsieniku poole, kelle kontaktid on leitavad.
Nalja välistamiseks võib ka alati küsida telefonikõnes ametniku nime ja seda ülalkirjeldatud viisil kontrollida.
Helistamist seadus ei reguleeri ning taktika, kuna helistada valib iga ametnik ise. Kui inimene näiteks tavatööajal ei vasta kõnedele, viis võib ka ametnik proovida helistada töövälisel ajal, sest kõik inimesed ei pruugi saada telefoni kasutada, kui nad teevad tööd.