Politsei

Küsimus: Milline on tähtaeg relva sundvõõrandamise otsuse tegemiseks?21.02.2022

Kui pärandi saaja loobub õigusest kolme kuu jooksul võõrandada pärandiks saadud relv, siis PPA sundvõõrandab relva. Milline on tähtaeg relva sundvõõrandamise otsuse tegemiseks? Mitme kuu, aasta pärast peab politsei hiljemalt relva sundvõõrandama.

Vastus: Andero Sepp, veebipolitseinik, Politsei- ja Piirivalveamet, www.politsei.ee

Tere

Vastus on toodud relvaseaduse § 5 lg 1, lg 2, lg 3 ja lg 5.

§ 5. Pärandvaras olev relv ja laskemoon
(1) Isik, kelle valdusse sattusid relv ja laskemoon omaniku surma tõttu, on kohustatud need viivitamata üle andma politseile käesoleva seaduse § 44 lõigetega 3 ja 4 kehtestatud korras.
[RT I, 29.12.2011, 1 - jõust. 01.01.2012]

(2) Alates pärandi vastuvõtmise päevast kolme kuu jooksul on pärijal õigus:
1) esitada taotlus päritud relva kohta relvaloa saamiseks;
2) esitada taotlus päritud relva laskekõlbmatuks muutmiseks või selle laskekõlbmatusnõuetele vastavuse tuvastamiseks;
[RT I, 09.03.2018, 1 - jõust. 01.07.2018]
3) võõrandada päritud relv ja laskemoon käesoleva seadusega kehtestatud korras.
[RT I, 04.03.2015, 5 - jõust. 01.04.2015]

(3) Kui pärijale keeldutakse päritud relva kohta relvaluba andmast, peab pärija võõrandama relva ja laskemoona kolme kuu jooksul, arvates relvaloa andmisest keeldumise otsuse teatavakstegemise päevast.

(4) Pärandvaras olevat, tsiviilkäibes keelatud, kuid kollektsioneerida lubatud relva ja laskemoona võib võõrandada riigile või kollektsioneerimisluba omavale isikule käesoleva seadusega kehtestatud korras.

(5) Kui omanik ei ole relva ja laskemoona võõrandanud käesoleva paragrahvi lõigetega 2 ja 3 kehtestatud tähtaja jooksul, kuuluvad relv ja laskemoon sundvõõrandamisele.