Politsei


Küsimus: Kahjuks ajasin koera alla, kas auto remondi pean ise kinni maksma?21.11.2011

Tere!
Maanteel jooksis auto ette suur koer. Ei jõudnud pidurdamisega midagi enam päästa. Koer surnud. Auto esiosa imekombel väga viga ei saanud, kuid arusaamatul põhjusel on löögipoolne ratas täitsa väljapoole ja ka kere suhtes taha liikunud, nii et remont ei tundu lihtne olevat.
Juhtumisi sattus liikluspolitsei peagi sündmuskohale. Tegi video koerast ja auto kahjustustest. Ehmatusest ei osanud väga nõu küsida, nüüd siis paluksin abi.
Mida peaksin tegema? Kas auto remont on minu probleem või on koeraomanikule võimalik ka nõue esitada. Kes sellist asja edasi peaks ajama, kas pean kuhugi avalduse tegema?

Vastus: Andero Sepp, veebipolitseinik, Politsei- ja Piirivalveamet, www.politsei.ee

Tere!
Enamikus omavalitsustes on kehtestatud koerte ja kasside pidamise eeskiri. Neis sisaldub üldiselt ka järgnev nõue: Koera ja kassi võib pidada omanikule kuuluvas või tema valduses olevas ehitises või territooriumil. Territoorium (ala) peab olema piiratud selliselt, et on välistatud koera või kassi väljapääsemine. Lisaks vastutab temale kuuluva looma eest selle omanik. Seetõttu on Teil võimalik esitada nõue koera omanikule kahjude hüvitamiseks.