Politsei

Küsimus: Kas kaotan ka sõiduato juhtimise õiguse, kui sõidan lubadeta krossimootorrattaga?08.03.2022

Tahaks küsida ,et kui inimene sõidab krossimootorrattaga ja tal ei ole sõidukil ei kindlustust ega ülevaatus ning ka vajalikku juhtimisõigust, et selle aparaadiga sõita kuid on B-Kategooria olemas, et kas siis politsei teeb vaid trahvi või tehakse trahvi ning võetakse ka sõiduauto juhtimisõigus ära?

Vastus: Andero Sepp, veebipolitseinik, Politsei- ja Piirivalveamet, www.politsei.ee

Tere

Eeldusel, et see oleks Teie esimene rikkumine siis kohaldatakse Liiklusseaduse § 201 rakendatud väärteokvalifikatsiooni. Juhtimisõiguse võidakse ära võtta lisakaristusena kuid selle otsuse langetab juba menetleja. Pigem oleks mõistlik läbida koolitus ja eksamid ning omandada A-kat juhtimõisõigus ja viia liiklusvahend nõuetele vastavausse, või sõita mõnel krossirajal sellega, kui osaleda liikluses ja riskida karistusega.

§ 201. Mootorsõiduki, maastikusõiduki või trammi juhtimine juhtimisõiguseta isiku poolt
(1) Mootorsõiduki, maastikusõiduki või trammi juhtimise eest vastava kategooria mootorsõiduki või trammi juhtimisõiguseta isiku poolt –
karistatakse rahatrahviga kuni 200 trahviühikut või arestiga.

(2) Sama teo eest isiku poolt, kes on mootorsõiduki, maastikusõiduki või trammi juhtimiselt kõrvaldatud või kelle mootorsõiduki või trammi juhtimisõigus on peatatud, kehtetuks tunnistatud või kellelt on mootorsõiduki või trammi juhtimisõigus ära võetud, –
karistatakse rahatrahviga kuni 300 trahviühikut või arestiga.